Kasy fiskalne i terminale płatnicze - Madex

Zagadnienia prawne

Jest projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zwolnień / kasy rejestrujące

Jest projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zwolnień / kasy rejestrujące

Jest projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zwolnień / kasy rejestrujące: Dziś na stronach Rządowego Centrum Legislacji zamieszczony został do konsultacji publicznych Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Projekt w dużej mierze jest powieleniem regulacji z 2016 roku, które obowiązują do końca 2017 roku. Pojawiły się jednak nowe grupy podatników. Najwazniejsze zapisy w do

Dziś na stronach Rządowego Centrum Legislacji zamieszczony został do konsultacji publicznych Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Projekt w dużej mierze jest powieleniem regulacji z 2016 roku, które obowiązują do końca 2017 roku. Pojawiły się jednak nowe grupy podatników. Najwazniejsze zapisy w dokumencie:

 

1. Utrzymano limit obrotu na poziomie 20.000 zł

 

2. W zakresie zwolnień przedmiotowych, zaproponowano likwidację zwolnienia dla usług w zakresie wymiany walut, z wyłączeniem usług świadczonych przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo - kredytowe, (pozycja 25 załącznika do obecnego rozporządzenia) z uwagi na zgłaszane sygnały dotyczące zaniżania obrotów przez podatników.

 

3. W zakresie określenia katalogu czynności, do których nie mają zastosowania żadne tytuły zwolnieniowe, mając na uwadze zgłaszane postulaty w rozporządzeniu zaproponowano objąć obowiązkiem ewidencjonowania przy zastosowaniu kas rejestrujących, bez względu na poziom osiąganych obrotów:

a) usługi kulturalne i rozrywkowe - wyłącznie w zakresie wstępu na przedstawienia cyrkowe,

b) usługi związane z rozrywką i rekreacją - wyłącznie w zakresie wstępu do wesołych miasteczek, parków rozrywki, na dyskoteki, sale taneczne,

c) usługi w zakresie wymiany walut, z wyłączeniem usług świadczonych przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo – kredytowe.

 

4. W/w czynności zwolnienie ze stosowania kas fiskalnych tracą z dniem 31 marca 2018 roku.

 

5. Rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2018 roku

 

6. Knsultacje publiczne projektu rozporządzenia przewidziane są do 6 grudnia 2017

 

Więcej szczegółów na stronie Rządowego Centrum Legislacji: 

 

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12305810/katalog/12475376#12475376 

 

#Madex #projekt #ustawa

Emil Piątkowski 2017-12-13

 

Social Media

Dołącz do naszych społeczności

Facebook

Polub

Google Plus

Dodaj

Twitter

Obserwuj

Pinterest

Obserwuj

Instagram

Obserwuj

Youtube

Oglądaj
Madex

Tylko my możemy Ci udzielić 6 letnią gwarancję na sprzedawane urządzenia oraz pełną gwarancję na całe systemy sprzedaży.

Urządzenia fiskalne
dla Twojej firmy